בשבועות האחרונים מאות ישראלים ניצלו את האופציה ועלו על טיסה לדובאי. כל זאת מתוך אמונה שאינם זקוקים לויזה על מנת להיכנס לגבולות האמירויות. ההפתעה לא איחרה לבוא – ואלו מצאו את עצמם תקועים בשדה התעופה למשך מספר שעות.

הנושא נפתר כאשר גורמים מדיניים התערבו וציבור התיירים הישראליים קיבלו אפשרות להיכנס לאמירויות (וביניהן דובאי) ללא אשרה, באופן חריג. לאחר המקרה, החליטו הרשויות של האמרויות ודובאי לחייב ישראלים להוציא ויזה (בעלות מינמלית של 90$) על מנת להיכנס לשטחי המדינה. זאת כמובן עד שיוסדרו הסכמי אשרות הכניסה בין ישראל לבין האמירויות ודובאי.

בגלל אי הוודאות שנוצרה בעקבות המקרה, החלטנו לעשות לכם סדר בבלאגן ולהציג את המידע שיש לנועד כה.

כיצד תתנהל הנפקת ויזה לדובאי?

דובאי, איחוד האמירויות הערביות

דובאי, איחוד האמירויות הערביות

התוכנית נכון לעכשיו תתבצע כדלהלן: סוכנויות וחברות תעופה יסייעו ללקוחותיהן בהוצאת ויזה מבעוד מועד, טרם הטיסה.

  • כמה מוקדם עלי להנפיק ויזה לפני הטיסה? הרשויות באמריויות ודובאי דורשות 96 שעות לכל הפחות. השאיפה היא לשלוח לכל לקוח (בהתאם לזמן הטיסה שלו) טופס פרטים אישיים אותו יהיה מלא וישלח חזרה לחברה הרלוונטית. זו בתורה תגיש את המסמכים למשרד ההגירה של האמירויות או דובאי, והויזה תונפק בטוח כארבעה ימי עסקים.
  • האם אפשר להוציא ויזה בשדה התעופה בדובאי? מסתמן שכן. לאחר הנחיתה בדובאי, נכון לעכשיו, קיימת עמדה בו ניגשים וממלאים טופס לבקשת אשרת כניסה. אולם זהו לא פתרון אופטימלי, שכן תמיד תיתכן אפשרות של סירוב כניסה לדובאי. המשמעות היא שכמובכל סוג של ויזה לכל מדינה, נכון יותר לבקש אשרת כניסה הרבה לפני מועד הטיסה.
  • האם אפשר להנפיק אשרת כניסה לדובאי באופן עצמאי? נכון לרגע כתיבת שורות אלה, התשובה שלילית. אף על פי כן, גורמים בכירים במשרד ההגירה של דובאי מדברים באופן מבטיח על פתיחת אפשרות להנפקת ויזה באופן עצמאי על ידי אתר אינטרנט או אפליקציה. כולנו תקווה שהדבר יתאפשר בשבועות הקרובים. על ידי הנפקה עצמאית, נחסכות עלויות הן לתייר והן לממשלת דובאי. כך שהאינטרס לאפשר הנפקה עצמאי לישראלים קיים. ברגע שדברים ישתנו, נקפיד לערוך את הכתבה הזו ולעדכן אתכם באפשרויות שנפתחות עבור ישראלים המעוניינים לטוס לדובאי.
  • כמה עולה הוצאת ויזה לדובאי? העלות הבסיסית לוויזת תייר 98 דולר. ויזה כזו מקנה למחזיקה אפשרות לטייל בדובאי למשך חודש שלם. יש סוגי ויזה נוספים למטיילים אשר רוצים להיכנס ולצאת מדובאי במהלך הטיול שלהם מבלי לרכוש ויזהנוספת מהתחלה. כלומר ויזה עם כניסה רב פעמית למדינה. אלו יקרות יותר והמחיר מתחיל מ-207 דולרים. ישנה ויזה שימושית קצת יותר המאפשרת שיהיה למשך שלושה חודשים בדובאי (לעומת הויזה הבסיסית שמאפשרת רק חודש אחד של שהייה). זו תעלה לכם כמעט 200 דולר.
  • קיימות ויזות נוספות, אשר את המידע עליהן ניתן למצוא בקישור הזה.

מה צופה עתיד יחסי התיירות בין ישראל לאמירויות?

כמובן כאשר אנחנו מדברים על החלטות ממשלתיות, במיוחד בענייני חוץ, הידע שלנו מוגבל לאין שיעור. אף על פי כן, במקרה הנוכחי מסתמן שהדברים מתנהלים באופן מהיר מהמצופה, ולדעתנו אפשר להיות אופטימיים בעניין האשרות בין המדינות. אשרות אלו ככל הנראה יבוטלו, ויחתם הסכם הדדי לפטור מויזות עבור הרוצים לבקר באמירויות ודובאי.

  • מתי תאושר כניסה ללא ויזה? המועד הכי קרוב בלוח הזמנים עבור ביטול החובה להוצאת ויזה, יהיה כנראה בעוד כ-30 יום. הדיון הינו סביב אמצע-סוף ינואר 2021.

צוות ויזה.נט תמיד דואג להישאר בעניינים ונדע לעדכן אתכם בהתפתחויות שקשורות להנפקת אשרת כניסה לאמירויות ודובאי.